Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren    Utskriftsdatum  19 februari 2020   
  Tävlingsort  Älvsjö    Utskriftstid  19:44   
  Arrangör  Älvsjö AIK Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 februari 2020         
 
 
Gren 1, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Lindberg  2005  Älvsjö AIK Simförening            1:28.04   
Erik Helgstrand  2008  Älvsjö AIK Simförening            1:38.66   
Elliot Halldén  2009  Älvsjö AIK Simförening            1:43.75   
Thilde Monthan Lindholm  2007  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
Flora Östberg  2005  Älvsjö AIK Simförening            DSQ   
Malin Johansson  2007  Älvsjö AIK Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teresa Giocoli  2007  Älvsjö AIK Simförening            3:23.46   
Amelia Schröder  2005  Älvsjö AIK Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolina Mickelsson  2009  Älvsjö AIK Simförening            21.34   
Andrey Andersson  2008  Älvsjö AIK Simförening            24.38   
Oliver Andersen  2010  Älvsjö AIK Simförening            25.19   
Liv Keding  2009  Älvsjö AIK Simförening            25.65   
Matilda Johansson  2009  Älvsjö AIK Simförening            25.75   
Tara Holm  2007  Älvsjö AIK Simförening            26.12   
Nora Sandberg  2009  Älvsjö AIK Simförening            27.06   
Filippa Norling  2008  Älvsjö AIK Simförening            27.41   
Siri Nordlund  2012  Älvsjö AIK Simförening            33.12   
10  Emil Ledensjö  2010  Älvsjö AIK Simförening            34.00   
11  Emil Öhman  2011  Älvsjö AIK Simförening            35.91   
12  Nils Wennersten  2012  Älvsjö AIK Simförening            38.50   
13  Maja Skoog  2012  Älvsjö AIK Simförening            39.88   
14  Ellie Eriksson  2014  Älvsjö AIK Simförening            47.78   
15  Juliuz Sjöström Salom  2013  Älvsjö AIK Simförening            50.06   
Emilia Lindquist  2012  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
Filip Adolphson  2012  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Salom  1980  Älvsjö AIK Simförening            37.87   
Melvin Wennersten  2007  Älvsjö AIK Simförening            42.31   
Agnes Ljungberg  2008  Älvsjö AIK Simförening            47.25   
Malin Johansson  2007  Älvsjö AIK Simförening            48.88   
Kajsa Averstad Rastner  2008  Älvsjö AIK Simförening            49.62   
Elsa Lundqvist  2007  Älvsjö AIK Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Eriksson  2006  Älvsjö AIK Simförening            1:29.35   
Sofie Helgstrand  2006  Älvsjö AIK Simförening            1:30.22   
Annie Eriksson  2009  Älvsjö AIK Simförening            1:30.34   
Liv Eriksson  2010  Älvsjö AIK Simförening            1:30.65   
Sofia Östling  2007  Älvsjö AIK Simförening            1:41.69   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Eriksson  2009  Älvsjö AIK Simförening            17.47   
Elvira Karlstedt  2009  Älvsjö AIK Simförening            20.50   
Hampus Eriksson  2009  Älvsjö AIK Simförening            21.19   
Vilma Holmer  2011  Älvsjö AIK Simförening            21.31   
Agnes Ljungberg  2008  Älvsjö AIK Simförening            21.94   
Elliot Halldén  2009  Älvsjö AIK Simförening            22.37   
Simon Eriksson  2009  Älvsjö AIK Simförening            22.50   
Ivar Dunér  2006  Älvsjö AIK Simförening            22.53   
Matilda Johansson  2009  Älvsjö AIK Simförening            28.56   
10  Oliver Andersen  2010  Älvsjö AIK Simförening            29.53   
Michelle Talinsson  2009  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
Thilde Monthan Lindholm  2007  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amelia Schröder  2005  Älvsjö AIK Simförening            38.53   
Victoria Lindberg  2005  Älvsjö AIK Simförening            40.00   
Flora Östberg  2005  Älvsjö AIK Simförening            40.37   
Tuva Eriksson  2006  Älvsjö AIK Simförening            42.00   
Sofie Helgstrand  2006  Älvsjö AIK Simförening            42.50   
Liv Eriksson  2010  Älvsjö AIK Simförening            44.41   
Teresa Giocoli  2007  Älvsjö AIK Simförening            44.57   
Kajsa Averstad Rastner  2008  Älvsjö AIK Simförening            50.18   
Sofia Östling  2007  Älvsjö AIK Simförening            52.25   
                     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Holmer  2011  Älvsjö AIK Simförening            24.21   
Karolina Mickelsson  2009  Älvsjö AIK Simförening            24.25   
Alice Lyrberg  2008  Älvsjö AIK Simförening            26.44   
Elin Tengsell  2010  Älvsjö AIK Simförening            26.44   
Hampus Eriksson  2009  Älvsjö AIK Simförening            26.78   
Sixten Niklasson  2008  Älvsjö AIK Simförening            27.22   
Laura Silva Sjöstrand  2010  Älvsjö AIK Simförening            27.44  Felaktig målgång 
Ida Ledensjö  2010  Älvsjö AIK Simförening            27.69  Flera kickar start 
Mical Zemicael  2007  Älvsjö AIK Simförening            27.93   
10  Vide Christoffersson  2009  Älvsjö AIK Simförening            28.00   
11  Kajsa Averstad Rastner  2008  Älvsjö AIK Simförening            28.06   
12  Simon Eriksson  2009  Älvsjö AIK Simförening            28.78   
13  Liv Keding  2009  Älvsjö AIK Simförening            29.50  Osymetriska ben 
14  Isak Adolphson  2009  Älvsjö AIK Simförening            30.10   
15  Moa Johansson  2009  Älvsjö AIK Simförening            30.65   
16  Matilda Johansson  2009  Älvsjö AIK Simförening            30.75  Crawlben start 
17  Filippa Norling  2008  Älvsjö AIK Simförening            34.53  För många kick start 
Fabian Månsson  2005  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Signe Karlström  2006  Älvsjö AIK Simförening            49.12   
Melvin Wennersten  2007  Älvsjö AIK Simförening            50.93   
Elvira Karlstedt  2009  Älvsjö AIK Simförening            50.97   
Mira Berg Byström  2008  Älvsjö AIK Simförening            52.12   
Agnes Ljungberg  2008  Älvsjö AIK Simförening            52.41   
Erik Helgstrand  2008  Älvsjö AIK Simförening            52.59   
Line Näslund  2007  Älvsjö AIK Simförening            53.53   
Ivar Dunér  2006  Älvsjö AIK Simförening            53.88   
Elliot Halldén  2009  Älvsjö AIK Simförening            55.72   
10  Agnez Sjöström Salom  2011  Älvsjö AIK Simförening            58.28   
Thilde Monthan Lindholm  2007  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
David Agrest  2008  Älvsjö AIK Simförening            DSQ   
Michelle Talinsson  2009  Älvsjö AIK Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Eriksson  2010  Älvsjö AIK Simförening            1:43.56   
Annie Eriksson  2009  Älvsjö AIK Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tara Holm  2007  Älvsjö AIK Simförening            20.44   
Vilma Holmer  2011  Älvsjö AIK Simförening            20.78   
Sixten Niklasson  2008  Älvsjö AIK Simförening            20.88   
Elin Tengsell  2010  Älvsjö AIK Simförening            22.16   
Isak Adolphson  2009  Älvsjö AIK Simförening            22.34   
Vide Christoffersson  2009  Älvsjö AIK Simförening            23.43   
Nora Sandberg  2009  Älvsjö AIK Simförening            24.50   
Moa Johansson  2009  Älvsjö AIK Simförening            25.10   
Alice Lyrberg  2008  Älvsjö AIK Simförening            25.50   
10  Axel Larsson  2009  Älvsjö AIK Simförening            26.03   
11  Andrey Andersson  2008  Älvsjö AIK Simförening            26.19   
12  Laura Silva Sjöstrand  2010  Älvsjö AIK Simförening            26.75   
13  Siri Nordlund  2012  Älvsjö AIK Simförening            35.93   
14  Emil Ledensjö  2010  Älvsjö AIK Simförening            36.40   
15  Emil Öhman  2011  Älvsjö AIK Simförening            38.03   
16  Nils Wennersten  2012  Älvsjö AIK Simförening            42.34   
Ellie Eriksson  2014  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
Emilia Lindquist  2012  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
Filip Adolphson  2012  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
Maja Skoog  2012  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Keding  Älvsjö AIK Simförening            30.47   
Mahdi Nazari  1995  Älvsjö AIK Simförening            30.62   
David Salom  1980  Älvsjö AIK Simförening            30.94   
Flora Östberg  2005  Älvsjö AIK Simförening            38.10   
Mira Berg Byström  2008  Älvsjö AIK Simförening            40.50   
Elvira Karlstedt  2009  Älvsjö AIK Simförening            40.75   
Mical Zemicael  2007  Älvsjö AIK Simförening            41.81   
Line Näslund  2007  Älvsjö AIK Simförening            41.84   
Hampus Eriksson  2009  Älvsjö AIK Simförening            44.91   
10  Simon Eriksson  2009  Älvsjö AIK Simförening            45.15   
11  Ida Ledensjö  2010  Älvsjö AIK Simförening            45.94   
12  David Agrest  2008  Älvsjö AIK Simförening            46.85   
13  Elsa Lundqvist  2007  Älvsjö AIK Simförening            52.06   
14  Michelle Talinsson  2009  Älvsjö AIK Simförening            52.84   
Fabian Månsson  2005  Älvsjö AIK Simförening            DNS   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amelia Schröder  2005  Älvsjö AIK Simförening            1:18.06   
Victoria Lindberg  2005  Älvsjö AIK Simförening            1:18.06   
Tuva Eriksson  2006  Älvsjö AIK Simförening            1:18.12   
Sofie Helgstrand  2006  Älvsjö AIK Simförening            1:18.47   
Teresa Giocoli  2007  Älvsjö AIK Simförening            1:27.91   
Agnez Sjöström Salom  2011  Älvsjö AIK Simförening            1:42.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 februari 2020 
Licensierad till: Älvsjö AIK Simförening  Utskriftstid  19:44